Kılıç Group araç filosu Satko ile daha verimli

Araç takip sistemlerinin artık göz ardı edilemeyen bir ihtiyaç haline dönüştüğünü gören Kılıç Group, yaptığı pazar araştırması sonucunda Satko Teknoloji araç mobil takip sistemlerini kullanmaya başladı.

Bünyesinde uluslararası taşımacılık, dış ticaret ve inşaat hizmetleri sunan şirketler barındıran Kılıç Group, Satko Teknoloji mobil takip sistemleri ile araç filosu yönetiminde verimliliğini artıran şirketler arasına katıldı.22 yıldır Irak, Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine karayolu taşımacılık hizmeti sunan Kılıç Group, son dönemde kendine ait 250 aracın yanı sıra kiraladığı 300 aracı daha filosuna katarak daha geniş ölçekte hizmetler sunmaya başladı. Bu büyümeyle birlikte, filosunu daha etkili ve verimli bir şekilde yönetmenin yollarını arayan Kılıç Group, yaptığı pazar araştırması sonucunda sektörde uzmanlığını kanıtlamış olan Satko Teknoloji Sistemleri A.Ş. ile çalışmaya karar verdi. Satko Teknoloji ile iletişime geçtikten kısa bir sonra şirket filosundaki tüm araçlara cihaz kurulumunun yapıldığını bildiren Kılıç Groupun Dış Ticaret ve Araç Takip Sorumlusu Fatma Ateş, maliyet ve müşteri memnuniyeti konularında kısa süre içinde çok olumlu sonuçlar elde ettiklerini bildiriyor. Şirket, Satko Teknoloji çözümleriyle tüm araçlarını yakından takip edebiliyor, verimli rota planlaması yapabiliyor ve sürücüleriyle düşük maliyetli, hızlı ve kayıtlı iş emri ve iş takibi iletişimi sağlayabiliyor.Araçlarında takip sistemi bulunmayan dönemde yaşadıkları zamanlama ve masraf sorunlarının, müşteriye verdikleri hizmeti olumsuz etkilediğini bildiren Ateş, Satko Teknoloji ürünlerinin tüm gereksinimlerini karşılamasından memnun olduklarını ifade ediyor.

 

Yeni sistemin uygulamaya geçmesiyle şirket artık her şoförü ayrı ayrı aramak yerine, her aracın hangi saatte, nerede olduğunu sokak ismine kadar tespit edebiliyor ve araçlarının yerini harita üzerinde görerek gerekli yönlendirmeleri merkezden yapabiliyor. Ayrıca kilometre, yakıt alım, harcama, hangi araçların seyir halinde olduğu, araçların önceden tanımlanan noktalardan ne zaman geçtiği, şoförlerin ne kadar süre araç kullandığı, ne zaman nerede hız aşımı yaptığı gibi kritik öneme sahip bilgilere dayalı raporlar alabiliyor. Şirket, yakıt harcaması ortalamanın üzerinde olan araçları için bakım ve onarım çalışmaları yapabiliyor ve önlemler alabiliyor.Satko Teknoloji çözümleri ile taşıma maliyetlerini daha etkin bir şekilde hesaplayabilen Kılıç Group, daha rekabetçi fiyatlar verebiliyor, daha etkin ve verimli planlama yapabiliyor. Bu olanakları müşterilerinin yararına kullanmayı hedeflediklerini söyleyen Dış Ticaret ve Araç Takip Sorumlusu Fatma Ateş, araç takip sisteminin kurumsal itibarlarının artmasında da önemli rolü olduğunu ve bundan son derece memnun olduklarını ifade ediyor. Artık karayolu sevkıyatlarını daha profesyonel bir şekilde yapabilen şirket, bu sistemle hizmet kalitesini daha da artırmayı hedefliyor. Ateş, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle ifade ediyor: Daha önceleri araçlarımızda araç takip cihazı bulunmuyordu. Bu da bazen hem vakit, hem masraf açısından müşteriye yönelik hizmetimizi olumsuz etkileyebiliyordu. Filomuzu genişlettikten sonra, filo takip sistemine ihtiyaç duyduk. Satko Teknoloji Sistemleri A.Ş. bu ihtiyacımızı kısa bir süre içinde karşıladı. Bundan sonraki hedefimiz ise Satkonun geliştirmiş ve geliştirmekte olduğu teknolojileri yüzde 100 kullanıp, müşterilerimize sunduğumuz hizmetin profesyonelce, zamanında ve kaliteli bir şekilde artmasını sağlamaktır.

http://www.lojisturk.net/teknoloji/haberler/kilic-group-arac-filosu-satko-ile-daha-verimli-1300393107h.html